Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vycházka - Miličovský les

28. 8. 2018

Přírodní památka Milíčovský les a rybníky.

Dnes chráněné území bylo založeno počátkem 18. století jako obora s bažantnicí při  Milíčovském dvoře. Největší oblíbenost ale dosáhlo v 19.století, kdy zde portugalský hrabě Arnošt Jilvá  Tarrouza každoročně pořádal okázalé hony pro vyšší panstvo.

V současnosti je les oblíbeným místem relaxace lidí z nedalekého sídliště. Rovinatý až mírně zvlněný terén je pokrytý přirozeným listnatým lesem, který doplňují louky a soustava tří rybníků s řadami statných dubů. Roste zde olše lepkavá,různorodé náletové porosty keřů,vrb či bříz. Území je významným útočištěm obojživelníků a hnízdištěm ptáků. Důvodem ochrany je také v Česku ojediněle se vyskytující  tesařík obrovský.

Dne 4.4. 2018 se sešli senioři na vycházce  Milíčovský les. Na srazu ve 14.00 h autobusová zastávka Horčičkova nás bylo celkem 20 účastníků. Za krásného jarního počasí jsme prošli oblíbená místa relaxace lidí z nedalekého sídliště. V zooparku jsme viděli poníky, bažanta stříbrného a další zvířátka a ptactvo.Na přilehlých loukách se proháněly desítky  koní a stovka ovcí. U rybníka jsme sledovali divoké kachny, nutrie a pozornosti vévodila labuť. Cestou lesem jsme prošli přes Kateřinky až na autobusovou  zastávku směrem  na Háje.

Velkou spokojenost  s touto vycházkou i díky krásnému počasí  vyjádřili všichni zúčastnění

                                                            Jaroslav  Vlasák