Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sportovní hry seniorů

9. 6. 2017

Třetí sportovní hry seniorů na Praze 15

 

        Dne 10. dubna 2017 se na hřišti u Spolkového domu Varta uskutečnily třetí sportovní hry seniorů.

Celý den bylo krásné slunečné počasí. Přípravy her započaly brzy ráno v klubovně Aktivních seniorů Prahy 15 přípravou podkladů pro hodnotitele disciplín a přípravou občerstvení pro sportovce.

Soutěžilo se v těchto disciplínách: 1. Šipky, 2. Hod granátem, 3. Hokej, 4.Míček na raketě, 5.Kuželky, 6.Bollo ball, 7.Hod kruhů na kužel, 8.Hod míčem na koš, 9. Hod míčem do koše, 10. Hod míčem do dálky.

Některé nářadí a náčiní pro sportovce připravil senior pan Oldřich Slavata. Do sportovního zápolení se zapojili senioři od 65 let. Všichni nedočkavě trénovali již před zahájením sportovních her, aby pak získali co nejvíce bodů v jednotlivých disciplinách.

Pro sportovce připravily dobrovolnice z řad aktivních seniorů jako občerstvení velké tvarohovo - povidlové koláče, tousty, kávu a čaj. Sportovní hry byly zahájeny rozcvičkou a sportovním pozdravem „ NAZDAR“. Na začátku sportovních her přivítala místopředsedkyně paní Hana Slavatová představitele MČ Prahy 15, pana starostu Milana Wenzla, místostarostky paní MUDr. Janu Trkovou a paní Jitku Kolářovou, zástupce starosty pana Milana Ducko a zastupitele pana Ing. Karla Strnada. Pan starosta Wenzl pozdravil soutěžící a popřál jim hodně úspěchů v soutěžení v jednotlivých disciplinách. Záběry ze sportovních her zachytila fotografka MČ Prahy 15 paní Eva Ingrid Buriánová a osvědčený fotograf z řad seniorů pan Antonín Trtílek. Po vyhodnocení bodování, obdrží vítězové v jednotlivých kategoriích diplomy a medaile na členské schůzi v květnu 2017. Vlivem velkého věkového rozpětí byly jednotlivé discipliny pro někoho příliš daleko, pro jiného moc blízko. Důležité ale bylo, že se všichni účastníci sportovních her dobře bavili.

Pan starosta Wenzl na závěr předal vedení spolku ZO 10/28 Aktivní senioři Praha 15 putovní pohár starosty Městské části Praha 15.  Místopředsedkyně  spolku Aktivní senioři paní Hana Slavatová předala představitelům MČ Prahy 15 upomínkové listy na třetí sportovní hry seniorů Prahy 15.

                                                                                            Eva Dluhošová