Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní sportovní hry

7. 11. 2017

 Podzimní sportovní hry Aktivních seniorů Praha 15

     V pondělí dne 23. října se na hřišti u spolkového domu Boloňská 310, konaly podzimní sportovní hry Aktivních seniorů Prahy 15.  Zájem o hry byl značný. Přišli i ti senioři, kteří mají zdravotní problémy. Chtěli tomu velkému snažení alespoň přihlížet.

Každý účastník her dostal od pořadatele kartičku s jednotlivými disciplinami a rozhodčí na kartičky zaznamenávali jejich úspěchy. Disciplín bylo celkem deset: šipky, hod granátem, hokej, míček na raketě, bollo ball, hod kruhů na kužel, hod míčem na koš, hod míčkem do koše, hod míčkem do dálky a kuželky.

Ve čtrnáct hodin předsedkyně Jana Topolová podzimní hry Aktivních seniorů zahájila. Pozdravil nás i pan starosta Prahy 15 Milan Wenzl a paní MUDr. Jana Trková zástupkyně starosty a popřáli nám hodně úspěchů.

Počasí nám moc nepřálo. Bylo dost chladno. Aby se přítomným rozproudila krev, pustila paní Hana Slavatová hudbu, při které se všichni pořádně rozcvičili a zahřáli. Rozcvičky se zúčastnil a také poctivě cvičil i starosta Prahy 15 pan Milan Wenzl. Pan starosta se většinou zúčastní všech aktivit seniorů. Vždy se osobně se všemi pozdraví a popřeje hodně úspěchů.

Zúčastnila jsem se těchto her potřetí a byla jsem opět mile překvapena nadšením a velikou snahou našich děvčat - abych nezapomněla - i pánů. Naši senioři i přes svůj věk, mají mladá srdce, umějí se bavit a smát. Spousta mladších by nám mohla závidět.

Po zakončení her jsme se sešli v naší klubovně na teplý čaj nebo kávu a něco k zakousnutí. Občerstvení pro nás připravil kroužek vaření s některými členy, kteří přišli pomoci. Vyhodnocení proběhlo při členské schůzi, která se konala ve čtvrtek 26. října.

Všichni byli spokojeni a usmívali se.

A co je pro nás dříve narozené nejdůležitější?  No přece -  dobrá nálada a přátelé.                          

                                                    Květuše Merxbauerová