Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejlepší klub roku 2017

19. 3. 2018

Nejlepší klub roku 2017

Aktivní senioři Praha 15 se přihlásili do projektu vyhlášeného Nadací Charty 77 Senzační senioři „ Sen Sen“ do soutěže o Cenu Senior roku 2017  - Nejlepší klub roku.

V přihlášce jsme uvedli, že jsme se z počtu 29 seniorů rozrostli po té, co nám Městská část Praha 15 pronajala 1. patro ve spolkovém domě Varta na Boloňské ulici 310 na počet 201 registrovaných seniorů.

Nebytové prostory jsme si uklidili, vybavili staršími lavicemi darovanými školou. Pravidelné pondělní setkávání při kávičce a dopoledne upečeném zákusku jsme rozšiřovali o kroužky, cvičení a přednášky.

Senioři mají možnost se zapojit do kroužků, zúčastnit se procházek, výšlapů, plavání v Aquaparcích, sportovních her, návštěv výstav, divadelních představení, autobusových zájezdů po České republice a týdenních pobytů v tuzemsku a v zahraničí.

O naší činnosti vedeme kroniku a podrobnou fotodokumentaci.

V roce 2016 se senioři měli možnost zúčastnit 108 akcí a třech poznávacích týdenních pobytů  a v roce 2017 celkem  94  akcí a  třech týdenních pobytů. O pondělní setkání v klubu je u seniorů velký zájem.

Za účast a čestné umístění  v soutěži  obdržel  klub Aktivních seniorů Praha 15 od Nadace Charty 77  diplom „Nejlepší klub roku“

Poděkování patří vedoucím představitelům Městské části Praha 15, že činnost seniorů  všestranně  podporuje  a účastní se akcí seniorů a senioři zase podporují svojí účastí akce Městské části Praha 15.

Senior roku 2017

Senioři Prahy 15 nominovali na Cenu Senior roku 2017 ze svých řad paní Hanu Slavatovou, která je velmi aktivní seniorkou, je místopředsedkyní Klubu Aktivních seniorů.  Zasloužila se o vybavení místností klubu, vede taneční kroužek, který veřejně vystupuje v domovech důchodců i při akcích pořádaných Městskou částí Praha 15.

Na taneční vystoupení ušila seniorkám taneční oblečení. Na týdenních pobytech vede rozcvičky a cvičení v bazénu. Je aktivní v kroužku pěveckém, vaření a pečení. Zúčastňuje se většiny akcí pořádaných klubem  i Městskou částí Praha 15. Vedla v Základní škole na Praze 15 kroužek vaření, pro děti, které navštěvovaly kroužek. Zúčastnila se klubové soutěže Prostřeno. Pomáhá při přípravě sportovních her pro seniory. Reprezentovala seniory Prahy 15 na Sportovních hrách Prahy.

V soutěži o cenu „ Senior roku 2017“ se čestně umístila a obdržela od Nadace Charty 77 diplom Senior roku 2017.

 

                                                                Eva Dluhošová