Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva zámku, muzea a pivovaru v Kostelci nad Černými lesy

22. 10. 2017

Návštěva zámku, muzea hrnčířství a

 pivovaru v Kostelci nad Černými lesy

      Dne 13. 9. 2017 navštívilo 28 aktivních seniorek a seniorů zámek v Kostelci nad Černými lesy, který je běžně pro veřejnost nepřístupný.

Návštěva zámku byla předem dohodnuta a průvodce nás seznámil nejdříve s historií zámku. Původní gotický hrad byl postaven ve 13. století a od roku 1325 se na hradě střídali čeští králové. V roce 1549 hrad vyhořel a poté byla zahájena přestavba hradu na renesanční zámek a poté odprodán do vlastnictví rodu Smiřických. V letech 1568 – 69 byla na místě gotického hradního kostela vybudována goticko– renesanční zámecká kaple sv. Vojtěcha spojená se zámkem krytým postem. Kaple nyní slouží ke slavnostním příležitostem, nejvíce se zde konají svatby civilní i svatby párů různých náboženství. Kapli jsme navštívili, prohlédli jsme si zde malby na jejích stěnách, které se zde dochovaly. Za vlády Jaroslava ze Smiřic byl zámek dobudován ve vrcholném renesančním stylu. V letech 1712 – 1772 na panství a na zámku působila kněžna Marie Terezie Antonie Liechtenstein, která významným způsobem pečovala o panství a podané. Zakládala kostely, farní nadace, zavedla školní výuku a na panství zrušila robotu. V letech 1726 – 1728 nechala v Kostelci nad Černými lesy vystavět nový barokní špitál. Rekonstrukce objektu byla provedena po etapách a nyní je tento objekt využíván jako ubytovací zařízení – pension. V zámku je nádherný prostorný rytířský sál, odkud je krásný výhled do okolí.

Sál je využíván pro koncerty a slavnostní příležitosti městem i školou.

     Po roce 1952 přešlo užívání zámku na tehdejší nově vzniklou Vysokou školu zemědělskou  a poté v roce 1995 na její nástupkyni Českou zemědělskou univerzitu v Praze.

Je zde sídlo Školního lesního podniku, Fakulty lesnické a dřevařské. Probíhá zde výuka odborných předmětů a je zde Laboratoř ekologie krajiny. Průvodce nám na závěr nabídl návštěvu  po dokončení rekonstrukce zámku a možnost využití pensionu pro příležitostné ubytování.

      Ze zámku jsme se odebrali do nedalekého muzea hrnčířství na náměstí. Zde se v jeho  velkém sále konají různé výstavy a v malých sálech jsou umístěny ukázky různých technik používaných  v hrnčířství. Výrobky zapůjčili nebo darovali místní obyvatelé.

      Závěrem našeho výletu jsme navštívili místní minipivovar. Varečné právo město získalo již za Jindřicha ze Smržova, původní panský pivovar vařil v domě nedaleko vstupu do zámku vedle panského dvora, nesoucí ve štítě podobiznu jelena. V 19. Století zde byla myslivna a bydliště vrchního lesmistra. Po požáru roku 1836 začali Liechtensteinové  stavět pivovar současný, který  o necelých   sto let později prodali akciové společnosti Hostinský pivovar a sladovna.  Pivovar dlouhé roky prosperoval, ale v roce 1987 v něm uvařili poslední várku.

        Dnes je vlastníkem společnost Dej Bůh Štěstí s. r. o.  a provádí celkové opravy. Na své návštěvníky se těší i Pivovarské muzeum plné exponátů, vztahujících se k výrobě hořkého pěnivého nápoje.

My jsme se také potěšili v Zájezdním hostinci,  který nabízí výhradně českou  kuchyni a právem se chlubí tím, že zde používají  výhradně domácí suroviny.

        K pobavení je výčet názvů různých druhů piv, které jsou průběžně na čepu. Za zmínku jmenuji: Mordýř 16°, Černá svině čokoládová, Nachmelená  Opice 11°, Vycpaná  Vydra 12° atd. Nasyceni jsme se vrátili na náměstí, odkud nás autobus přepravil do našich domovů.

                                                               Eva Dluhošová, Jiří Brejla