Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva panského pivovaru

7. 11. 2016

Návštěva panského pivovaru.

Po prohlídce zámku následovala prohlídka pivovaru, který je součástí zámeckého areálu. Byl vystavěn v letech 1839 – 1841, pivovarnictví v Chyši má však tradici již od roku 1580. V provozu byl pivovar do roku 1932, pak byla budova pivovaru až do roku 1972 využívána jako špejchar, potom byla v objektu uhelná kotelna. Po ukončení jejího provozu začala devastace celého objektu.

V prosinci 2003 koupil ruinu nynější majitel zámku pan Vladimír Lažanský, rekonstrukce trvala dva roky a obnova celého areálu panského pivovaru přišla na zhruba 30 milionů korun. V pondělí 1. května 2006 byla veřejnosti nabídnuta první várku piva Prokop ze soukromého chyšského pivovaru vařená dle staročeských receptur.

Zaměstnanci pivovaru nás zasvětili do pracovního postupu vaření piva. Jak z vody a sladu po zahřátí vzniká sladina, která se po odfiltrování mláta provaří, během tohoto procesu se ve třech dávkách přidává chmel a vznikne mladina. Po vychlazení je mladina přečerpána do spilky, otevřené nádoby, v které se do mladiny přidají pivovarské kvasnice. Ty kupuje Chyšský pivovar od pivovaru Budvar v Českých Budějovicích. Přidané kvasnice rozloží cukry ze sladu na etylalkohol, a výsledkem je tzv. mladé pivo, které zbaveno usazených kvasnic a přečerpáno do cylindro-konických tanků v ležáckém sklepě. Zde pivo zraje při teplotě do 2°C a při vyšším tlaku asi tři neděle.

Výstav minipivovaru je v současnosti 1 000 hl piva, to je sto várek za rok. Pivovar nabízí sortiment piv: Prokop 11° světlý, Prokop Jantar 12° polotmavý a Prokop 12° tmavý. 

Příležitostně vaří i speciální piva: velikonoční medovou čtrnáctku, na svatého Václava vaří patnáctku, mají vánoční pivo, na počest pana starosty uvařili Anton 13° (světlý nefiltrovaný ležák), u příležitosti 160. výročí narození Leopolda II. hraběte Lažanského (1854- 1891) vznikl 13° světlý speciál Leopold s obsahem alkoholu 5,5 % obj., který byl vařen ze směsi ječného a žitného sladu a chmelen legendárním žateckým chmelem. Toto pivo bylo k dostání též ve speciální edici litrových lahví, které nesly repliku originální etikety z let 1870-1891. Zkrátka jsou to hračičkové.

Většinu piva uvařeného v Chyši lze koupit pouze na místě nebo ochutnat v místní pivovarské restauraci. A do ní jsme se po závěrečné degustaci vzorku piva přesunuli.

Nachází se v historickém klenutém interiéru objektu.  Přímo v rozlehlé restaurační části se nachází varna pivovaru.

Na závěr lze konstatovat, že v Chyších vaří nejen dobré pivo ale i v restaurační kuchyni mají dobrého kuchaře.

Ve 14 hodin jsme se sešli na parkovišti u autobusu a vydali jsme se na cestu domů.

 

14. září 2016                                                     ing. Jiří Řezníček