Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motýlí dům - návštěva

28. 8. 2018

Motýlí dům   -  Papilonia 

Ve středu 14. 3. 2018 jsme my, Aktivní senioři Prahy 15, navštívili Motýlí dům, tento svým způsobem unikát, v samém centru historické části metropole. Na peronu metra Skalka se nás sešlo celkem dvacet dva. Většina z nás nejen že nevěděla, kde se Motýlí dům nachází, ale ani že něco podobného existuje.

Prvním překvapením bylo, že jsme se na místě ocitli vskutku za malou chvíli.

Docela legrační bylo, s jakým výrazem ve tvářích pozorovali „tlupu“ seniorů zaměstnanci obchodního domu Hamleys, v jehož suterénu se daná atrakce nachází.

Před vchodem do motýlích prostor jsme si odložili bundy a kabáty, protože uvnitř je teplo a vlhko jako v tropech. Mimochodem, díky pracovnicím v recepci jsme si mohli svršky odložit do prostor jejich zázemí a nemuseli je věšet na věšák přede dveřmi. Asi by se tam při našem počtu stejně nevešly.

A pak už jsme mohli obdivovat ty, kvůli kterým jsme přišli. Byli všude. Na stěnách, na kamenech v jezírku, na skále, na květinách i keřích. Někteří hodovali na miskách s kousky ovoce a někteří byli hodně zvědaví a sedali si na nás návštěvníky. A tak jsme byli postupně vyzdobeni třepetavými sponami ve vlasech, brožemi i svéráznými záplatami na kalhotách.

A bylo na co se dívat a bylo co fotografovat. Někteří motýli hýřili barvami, někteří byli decentně černobílí. Jen škoda, že nefungovaly interaktivní stojany, kde bychom se o jednotlivých druzích dozvěděli něco víc, než že jsou nádherní. Na konci bylo něco jako líheň, kde se létající krasavci soukali z kokonů. A když už jsme se dost vynadívali na všechny ty motýly, museli jsme prohlédnout i sami sebe, jestli některý z těch zvědavců nechce do ulic spolu s námi.

Tak adieu motýlci, zase někdy nashledanou.

 

Helena Kupková