III.Mezinárodní hry seniorů v Praze

27. 8. 2016

III. Mezinárodní sportovní hry seniorů v Praze

Ve dnech 19. 7. – 22. 7. 2016 se konaly III. Mezinárodní sportovní hry seniorů.

V letošním roce pořádal závody MV SDČR Praha, za přispění SDČR a svůj sportovní areál  ubytovací a stravovací kapacity i lékařské zajištění propůjčila pro tuto akci, tj. 270 účastníků, Policejní akademie ČR v Praze, na Lhotce.

Celkem závodilo 24 družstev seniorů z Čech, Moravy a Slovenska. Počet družstev se oproti minulým sportovním hrám, konaným v roce 2014 v Mostě a v roce 2015 v Brně, zvýšil a tím stoupla i náročnost a konkurence pro závodníky i pořadatele.

Dne 20. 7. 2016 v 10:00 hodin zahájil na sportovním stadionu III. Sportovní mezinárodní hry seniorů předseda SDČR pan Oldřich Pospíšil a předseda MV SDČR pan Miloslav Mrština. Účastníky závodu přišla pozdravit a podpořit ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová.

MV SDČR Praha nominoval pro III. Mezinárodní sportovní hry seniorů osmičlenné družstvo, na základě výsledků letošních, jarních sportovních her, které se konaly nejprve na Praze 15 a následně celopražské, na Praze 2, v ZŠ Botičská, z toho 6 členů družstva bylo ze SDČR ZO 10/28 Aktivní senioři Praha 15.

Sportovních her se z naší základní organizace aktivně zúčastnily i tři pořadatelky.

Za velmi teplého slunečného počasí probíhaly závody v deseti disciplínách. Byl to běh na 60m ženy, běh na 100m muži, běh s míčkem na raketě, běh s kolečkem, hod granátem, hod míčem na koš, hod kroužky na cíl, bollo bal, šipky, střelba na branku, minigolf. V kategoriích závodníků: muži, ženy do sedmdesáti let a muži, ženy nad sedmdesát let.

Průběh her byl velmi zdařilý, všichni závodili s velkým zápalem a nasazením. Přestože hlavním cílem sportovních her je zejména zúčastnit se a strávit společně pěkné aktivní dny, byly naměřené časy běhů, délky a přesnost hodů a další výsledky závodníků v jednotlivých kategoriích velmi dobré, zejména v kategorii nad 70 let až obdivuhodné.

Účastníci, kteří obsadili první tři místa v každé kategorii, byli při slavnostním večeru, odměněni diplomy a medailemi. Také celá družstva s nejvyšším počtem dosažených bodů a získaných medailí byla odměněna a vítězné družstvo obdrželo putovní pohár. Medaile a diplomy předávali předseda SDČR, předseda MV SDČR Praha a zástupkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Pražské družstvo obsadilo pěkné sedmé místo se dvěma zlatými, jednou stříbrnou a dvěma bronzovými medailemi.

Následující den 21. 7. 2016 byla pro všechny účastníky uspořádána dopoledne zajímavá procházka z Hradčan na Malou Stranu a Staré Město s průvodcem a v pozdním odpoledni vyjížďka lodí po Vltavě.

Z hodnocení, zejména mimopražských účastníků bylo patrné, že pobyt v Praze a průběh závodů se jim líbil a budou na tuto akci rádi vzpomínat.