Jdi na obsah Jdi na menu
 


I. Jarní sportovní hry seniorů Prahy 15

29. 5. 2016

I. Jarní sportovní hry seniorů Prahy 15

Aktivní senioři Praha 15 se pravidelně scházejí každé pondělí k posezení ve Spolkovém domě Boloňská 310 od 14.00 hodin. V pondělí dne 25. 4. 2016 to bylo jinak. Tentokrát jsme se sešli na hřišti u Spolkového domu.

Na programu byly I. Jarní sportovní hry seniorů na Praze 15. Hry zahájil pan starosta Prahy 15 pan Milan Wenzel, krátkým projevem a popřál všem soutěžícím hodně zdaru.

Přišel mezi nás i předseda výboru volnočasových aktivit Prahy 15 pan ing. Karel Strnad a předseda Městského výboru Svazu důchodců Praha pan Miloslav Mrština a někteří další zastupitelé Prahy 15.

Počasí nám přálo. Nebylo příliš teplo, ale vysvitlo slunce a tak jsme se do toho pustili.

Pro veselejší náladu hrála reprodukovaná hudba. Celkem se nás sešlo padesát seniorů a seniorek. Někteří přišli pouze fandit, ale když viděli nadšené zápolení, tak je to také strhlo k soutěžení. Odměnou za účast byl pocit, že i věkem starší se mohou zapojit do různých činností a že ještě něco dovedou. Nejstarší soutěžící byla paní Marie Benešová, která uspěla v hokeji na druhém místě.

Za odměnu dostal každý účastník i malé pohoštění. Výsledky soutěže byly pak vyhodnoceny a první tři, z každé disciplíny, obdrželi i malou pozornost, kterou přispěl ÚMČ Praha 15. Získané diplomy a medaile všichni obdrží při setkání na členské schůzi, která se koná 26. 5. 2016 v hasičské zbrojnici Horní Měcholupy.

Aktivní senioři se také zúčastní Celopražských sportovních her, kde se bude rozhodovat, kdo bude reprezentovat pražské seniory na Mezinárodních sportovních hrách seniorů, které se konají v červenci v roce 2016 v Praze.

                                                                                                                     František Železný soutěžící.