Jdi na obsah Jdi na menu
 


Autobusový zájezd na Čapí hnízdo

22. 10. 2017

Jednodenní autobusový zájezd – Čapí hnízdo.

    Každým rokem před letními prázdninami, nám připraví vedení klubu zajímavý jednodenní zájezd autobusem. Letos s přispěním a starostlivostí Městské části Prahy 15 o nás seniory, jsme absolvovali atraktívní autobusový zájezd do ekocentra Čapí hnízdo.

Zájem byl velký, plný očekávání a rozporuplných názorů co nás tam čeká, co zajímavého uvidíme, vždyť o Čapím hnízdě se poslední dobou mluví ve všech médiích.

Den výletu byl extrémně teplý, báli jsme se, že to nezvládneme.

Cesta autobusem ale rychle uběhla, zvlášť když klimatizace fungovala a pán řidič perfektně cestu zvládal.

   Dominantu Čapího hnízda tvoří moderní jízdárna, která připomíná čapí hnízdo. Samozřejmě, že čápi, kteří zde sídlí, už od roku 1926 se sem každým rokem vracejí.  Stavba jejich imitovaného hnízda je opravdu unikátní a zaslouží si obdiv.

    Na příjemné procházce areálem nás provázela velmi milá a energická slečna Jana, ukázala nám pestrost přírody, zajímavosti o zvířátkách zejména hendikepovaných. Viděli jsme ušlechtilé koně - Alpské blondýny, lamy, vydru, daňka, divoké prasátko a velmi zajímavou klokaní mámu – albínku. Nejvíc nás zaujali surikaty, které byly stejně zvědavé jako my všichni, proto vylezli z nory, aby předvedli svých pět potomků. Předvedla se nám i liška jménem Eliška a lemur Igor, který trochu pouštěl hrůzu. Nechybělo ani vodní ptactvo a domácí zvířata jako slepičky a kozy.

   Když jsme si všechno prohlédli, potřebovali jsme si odpočinout v tom parném dni a tak jsme navštívili příjemnou restauraci, kde nám vstřícný personál poskytnul  co jsme potřebovali.

Po odpočinku a posilnění jsme se velmi spokojeni a plný dojmů v pořádku vrátili do Prahy.

Děkujeme za tak pěkný zážitek vedení klubu a v neposlední řadě Městské části Prahy 15.

                                                      Zita Auermüllerová.