Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivní senioři v roce 2018

5. 2. 2019

Aktivní senioři v roce 2018

 

Rok 2018 jsme zahájili návštěvou výstavy Josefa Lady v Praze v Tančícím domě a výstavy s názvem

 „ Fenomén T. G. Masaryk“. Návštěva několika divadelních představení nám přinesla krásné zážitky. Také exkurze  ve Státním archivu v Praze, v pohankovém mlýnu, v domě Včelařství, v chovné stanici psů Husky nám přinesli mnoho obohacení vědomostí.

Výroční a dvě členské schůze se konaly v hasičárně Horní Měcholupy, kde jsme se sešli také na jarní a předvánoční posezení s hudbou Duo Vanc. Na posezení se pravidelně setkáváme s našimi přáteli z Kolovrat. Každoročně navštěvujeme jejich posvícení, divadelní představení i jarmark.

Naše jarní a podzimní sportovní hry pro seniory se stali již tradicí.

Podzimní sportovní hry a některé vycházky jsme pořádali na oslavu 950 let Hostivaře. Zúčastnili jsme se také pražských sportovních seniorských her a někteří naši senioři postoupili do mezinárodních sportovních her pro seniory. 

Na našich vycházkách jsme se prošli Hostivaří, lesoparkem u Hostivařské přehrady, Milíčovským lesem, podívali se do Šáreckého údolí, navštívili dům motýlů, Jiráskovu vilu a prohlédli si vyzdobenou a rozsvícenou vánoční Prahu. Při turistických výšlapech jsme se podívali do královského města Slaný, k pramenům Rokytky, do údolí Berounky, do Křeslic a přírodním okruhem do Dubče.

Pravidelná setkání seniorů se konala každé pondělí ve Spolkovém domě Praha 15 v Boloňské ulici 310. Pravidelně jsme se scházeli také v kroužcích. Jedná se o počítačový kroužek, genealogický kroužek, pěvecký kroužek, výtvarný kroužek, taneční kroužek, kroužek vaření a cvičení. Taneční a pěvecký kroužek měl několik svých vystoupení. Kroužek vaření a pečení pro nás připravoval občerstvení na pondělní posezení, členské schůze a sportovní hry. Pravidelně navštěvujeme Aquapark na Barrandově a v roce 2018 jsme aktivitu rozšířili o turnaj v šipkách a v bowlingu, o který je velký zájem.

Při autobusových zájezdech jsme se podívali do královského města Kadaň, do ZOO Dvůr Králové, na Ještěd, na zámek Bechyně, Častolovice, Náchod, Nové Město nad Metují, Frýdek Místek, Kostelec nad Orlicí, zámek Česká Skalice s Babiččiným údolím, hrad Grabštejn, Štramberk, Hukvaldy, navštívili lázně Klimkovice, polské městečko Kudowa Zdroj a lázně Chudoba a slovenské městečko Turzovka.

 Také jsme se dostali až na vrchol Blaník, ale bohužel pro velké množství návštěvníků jsme se nedostali na jeho rozhlednu. Týdenní pobyt jsme strávili v Náchodě v hotelu Vyhlídka, v Beskydech v chatě Šumava a nevynechali každoroční pobyt na Slovensku v termálních lázních v Podhajské, kde jsme strávili týden plný koupání.

Někteří senioři se zúčastňovali pietních akcí a akcí pořádaných MČ Praha 15.

Městská část Praha 15 nám vychází vstříc, zajímá se o naši činnost a podporuje naše akce a tak můžeme svoji činnost stále rozvíjet. Za to jim patří naše poděkování.

O své činnosti a připravovaných akcích informujeme pravidelně na svých internetových stránkách. Chceme naši činnost rozvíjet ve prospěch seniorů a přizpůsobovat svůj program seniorům podle jejich zájmů, přání, aby i senioři žili naplno.  

                                                                                                                             Jana Topolová