Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivní senioři v roce 2017

19. 3. 2018

Aktivní senioři v roce 2017

Rok 2017 jsme zahájili návštěvou policejního muzea. Navštívili jsme několik výstav, divadelních představení a koncertů. Zajímavé byly exkurze v pekárně Kabát, ve výrobně vánočních ozdob a sklárně Harrachov.         

Výroční a členské schůze se konaly v hasičárně Horní Měcholupy, kde jsme se sešli také na jarní a předvánoční posezení s hudbou Duo Vanc.

Jarní a podzimní sportovní hry pro seniory, které jsme pořádali na Prazeze 15, se stali již tradicí. Zúčastnili jsme se také pražských sportovních seniorských her a někteří naši senioři postoupili do mezinárodních sportovních her pro seniory.

Naše vycházky nám přiblížily naše okolí a při turistických výšlapech jsme se podívali na zámek Roztoky, do Berouna, do Prokopského údolí, na zámek v Kostelci nad Černými lesy, kde jsme navštívili i pivovar. Ani v roce 2017 jsme nevynechali setkání s našimi přáteli z Kolovat. Navštívili jsme jejich posvícení, divadelní představení i jarmark.

Pravidelná setkání seniorů se konala každé pondělí ve Spolkovém domě Praha 15 v Boloňské ulici 310. Pravidelně jsme se scházeli také v kroužcích. Jedná se o počítačový kroužek, genealogický kroužek, pěvecký kroužek, výtvarný kroužek, taneční kroužek, kroužek vaření a cvičení. Kroužek vaření a pečení pro nás připravoval občerstvení na pondělní posezení, členské schůze a sportovní hry.  Kroužek pěvecký a taneční společně vystupovali v domovech pro seniory.

Při autobusových zájezdech jsme navštívili zámek Nový Hrad, Stekník, Bečov nad Teplou, Jezeří, pivovar Krušovice, vitráže v Lubenci a také Čapí hnízdo. Vlakem jsme se podívali na zámek v Lysé nad Labem, kde nám byla umožněna jeho prohlídka, ačkoliv se zde prohlídky nekonají.

Týden jsme strávili v Harrachově v hotelu Šedý Vlk, někteří na Šumavě v penzionu U Méďů, dvacet pět seniorů strávilo týden ve školícím středisku policie v Žihli u Nového Dvora, kde byl pro nás připraven program. Na  Slovensku v termálních lázních v Podhajské jsme strávili týden plný koupání. Při týdenních pobytech jsme navštívili zámek a město Jilemnice, Vrchlabí, Železný Brod, Jablonec nad Nisou, Špindlerův mlýn, lázně Libverda, poutní místo Hejnice, rozhlednu Tanvaldský špičák, Mumlavský vodopád a zajeli i do Polska se podívat na trhy, které jsme pro velký nápor lidí vzdali.

Někteří senioři se zúčastňovali pietních akcí a akcí pořádaných MČ Praha 15. Zúčastníme se sběru víček.

Městská část Praha 15 nám vychází vstříc, zajímá se o naši činnost a podporuje naše akce a tak můžeme svoji činnost stále rozvíjet. Za to jim patří naše poděkování.

O své činnosti a připravovaných akcích informujeme pravidelně na svých internetových stránkách. Chceme naši činnost rozvíjet ve prospěch seniorů a přizpůsobovat svůj program seniorům podle jejich zájmů, přání, aby i senioři žili naplno.  

                                                                                                                           

                                                      Jana Topolová