Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivní senioři v roce 2016

26. 2. 2017

Aktivní senioři v roce 2016

Rok 2016 jsme zahájili návštěvou muzea voskových figur. Zajímavé byly exkurze ve sklárně Nižbor a v mýdlárně v Chrustenicích.

Navštívili jsme třináct divadelních představení mezi nimi i amatérské divadelní představení v Kolovratech.

Výroční a členské schůze se konaly v hasičárně Horní Měcholupy, kde jsme se sešli také na jarní a předvánoční posezení s hudbou Duo Vanc.

Novinkou byly jarní a podzimní sportovní hry pro seniory, které jsme pořádali na Praze 15. Zúčastnili jsme se také pražských sportovních seniorských her a mezinárodních sportovních her pro seniory, které se konaly tentokrát v Praze. Aktivní senioři Prahy 15 soutěžili za SDČR hlavní město Praha. Všichni soutěžili s nadšením a elánem.

Naše poznávací vycházky a turistické výšlapy nám přiblížily Prahu a okolí našeho bydliště. Pravidelná setkání seniorů se konala každé pondělí ve Spolkovém domě Praha 15 v Boloňské ulici 310. Pravidelně jsme se scházeli také v kroužcích. Jedná se o počítačový kroužek, genealogický kroužek, pěvecký kroužek, výtvarný kroužek, taneční kroužek, kroužek vaření a cvičení. Kroužek vaření a pečení pro nás připravoval občerstvení na pondělní posezení a členské schůze.  Kroužek pěvecký a taneční společně několikrát vystupovali v domovech pro seniory s názvem akce „ Senioři seniorům“.

Při autobusových zájezdech jsme navštívili Adršpašské skály, zámek Chlumec a Chyše, kde jsme navštívili i pivovar. Vlakem jsme se podívali do Kolína, kde nám bylo umožněno prohlédnout si radnici a navštívit vodárenskou věž a Benešova, kde jsme navštívili pivovar. Prohlídku pivovaru nám zajistila paní místostarostka Bc. Jitka Kolářová.

Městskou dopravou jsme dojeli do Čabárny u Kladna, na zámek Brandýs nad Labem, navštívili Dendrologickou zahradu, výstavu pro seniory v Letňanech. Týden jsme strávili na Šumavě v Hrdoňově v hotelu  Fontána  a týden na Slovensku v Krompachách v hotelu Plejsy. Při týdenních pobytech jsme navštívili poutní místo Klokoty, Stezku v korunách stromů, klášter Zlatá Koruna, hrady Rožmberk a Spišský hrad. Prohlédli jsme si město a zámek Český Krumlov, kde jsme dokonce shlédli divadelní představení v otáčecím hledišti. Ani zámky  Hluboká, Slavkov u Brna, Markušovce nás nezklamaly. Na Slovensku jsme navštívili město Krompachy, Košice, Spišskou Novou Věž a Levoču. Velmi se nám líbil slovenský orloj, který se nachází ve Staré Bystrici.

Podívali jsme se do Českých Budějovic, kde jsme navštívili i pivovar Budvar.

Jako v minulých letech jsme strávili i týden plný koupání na Slovensku v termálních lázních v Podhájské.

Někteří senioři se zúčastňovali pietních akcí a adventních nedělí pořádaných MČ Praha 15. Řada našich seniorů navštěvuje univerzitu třetího věku. Pětatřicet seniorů absolvovalo jedenáct přednášek pořádaných oddílem prevence Městské policie Praha. Navštívili jsme i policejní muzeum a dispečink. Ještě nás čeká návštěva psího útulku.

Městská část Praha 15 nám vychází vstříc, zajímá se o naši činnost a podporuje naše akce a tak můžeme svoji činnost stále rozvíjet. Za to jim patří naše poděkování.

O své činnosti a připravovaných akcích informujeme pravidelně na svých internetových stránkách. Chceme naši činnost rozvíjet ve prospěch seniorů a přizpůsobovat svůj program seniorům podle jejich zájmů, přání, aby i senioři žili naplno.                                           Jana Topolová