Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktivní senioři v roce 2015

24. 1. 2016

Aktivní senioři Praha 15 v roce 2015

Rok 2015 jsme zahájili návštěvou pražských muzeí. Navštívili jsme muzeum Židovské, Poštovní a nevynechali ani Zemědělské muzeum.  Zajímavá byla exkurze v Malešické spalovně, v plzeňském pivovaru a povedla se odložená exkurze pro nepřízeň počasí v lihovaru a cukrovaru v Dobrovicích. Navštívili jsme také několik koncertů Dechové hudby České armády a divadelní představení Černého divadla, amatérské divadelní představení v Kolovratech a několik pražských divadel.

Výroční a členské schůze se konaly v hasičárně Horní Měcholupy, kde jsme se sešli také na jarní a předvánoční posezení s hudbou Duo Vanc.

Čtvrtých pražských seniorských her se zúčastnilo z našeho kolektivu celkem dvacet dva seniorů.

Mezinárodní sportovní hry seniorů se konaly tentokrát v Brně.  Aktivní senioři Prahy 15 soutěžili za SDČR hlavní město Praha.

Naše poznávací vycházky byly celkem čtyři. Tři nám přiblížily Prahu a ta čtvrtá okolí našeho bydliště.

Pravidelná setkání seniorů se konala za podpory MČ Petrovice každé pondělí v Edisonově ulici celé první pololetí.  Po změně vedení MČ Praha 15, které mělo větší porozumění pro nás seniory po volbách, jsme obdrželi vhodné prostory pro naši činnost. Tyto prostory jsme společnými silami uklidili, přivezli, opravili staré školní lavice a stoly a pomohli ÚMČ Praha 15 naši klubovnu dovybavit. Získáním prostor jsme mohli rozšířit naši činnost o několik kroužků, o které byl zájem. Každý kroužek se schází jednou týdně. Jedná se o počítačový kroužek, genealogický kroužek, pěvecký kroužek a výtvarný kroužek. Také jsme zavedli nově cvičení a cvičení s pomůckami. Kroužky taneční a vaření a pečení pokračovaly ve své činnosti. Kroužek vaření připravoval občerstvení na pondělní klubová posezení a členské schůze. Řada našich seniorů navštěvuje univerzitu třetího věku.

Při autobusových zájezdech jsme se podívali do Příbrami, navštívili zámek Březnice, Rožmitál pod Třemšínem, Krásný Dvůr, Korozluky.  Příměstskou dopravou jsme dojeli do Koněpruských jeskyní a navštívili Kutnou Horu. Vlakem se podívali do Drážďan, navštívili zámek v Ratajích nad Sázavou, který jsme zakončili opékáním vuřtů. Výlet na hrad Český Šternberk jsme spojili s turistickou vycházkou. Týden jsme strávili na Šumavě v Soběšicích u Sušice a týden na Moravě ve Velkých Pavlovicích. Při týdenních pobytech jsme navštívili hrady Kašperk, Rabí, Špilberk a Strakonice. Prohlédli jsme si park a zámek Lednici, zámek Horažďovice, Žihobce, Velhartice, Velké Meziříčí, Milotice, Mikulov, zúčastnili se moravských slavností, poseděli ve vinném sklípku a úspěšná byla i okružní jízda parníkem po nádrži Nové Mlýny.

Jako v minulých letech jsme strávili týden plný koupání na Slovensku v termálních lázních v Podhájské.

Někteří senioři se zúčastňovali adventních nedělí pořádaných MČ Praha 15. Rok 2015 jsme zakončili večerem v hotelu Hilton, kde proběh I. ročník soutěže o nejlepšího seniora roku a zasloužilého seniora roku.

V roce 2015 se naše organizace rozšířila o čtyřicet sedm seniorů. O své činnosti a připravovaných akcích informujeme pravidelně na svých internetových stránkách, které si senioři sami řídí. Chceme naši činnost rozvíjet ve prospěch seniorů a přizpůsobovat svůj program seniorům podle jejich zájmů, přání a jsme otevřeni každému, kdo přijde.     

                                                    Jana Topolová